W planach

Wyprawy, które są jeszcze przed nami

Poniżej znajdziecie listę wycieczek, które chcemy zrealizować w następnej kolejności. Poszczególne daty nie są jeszcze znane. Być może znajdziecie tu coś czym można się zainspirować. Miłej lektury.

Eurotrip wschód – Węgry, Rumunia, Bułgaria

Próba objechania wschodniej flanki południowej Europy – zaczynając od południa Polski kończąc nad Morzem Czarnym w Bułgarii. Po drodze kilka dni w Budapeszcie i stamtąd w stronę Rumunii – tutaj liczymy na ciekawe widoczki. Takie must have to miasteczka Sybin i Braszów, zamek Drakuli (tylko który, bo tych okazuje się, że jest na pęczki) oraz przejazd drogą Transfogaraska. Na to ostanie trzeba poświęcić trochę paliwa. Na samym końcu dojazd do Bułgarii czyli zasłużony odpoczynek na plaży po tylu kilometrach. Wszystko powinno się zmieścić w mniej więcej trzech tygodniach.

+ Widoczki+ Ciepła pogoda+ Ładne miasta– Długie kilometry
Andaluzja i Gibraltar

Tutaj zakładamy lot z Polski do Sewilli. Punktem noclegowym i wypadownią będzie prawdopodobnie Marbella nad samym morzem. Cały wyjazd można podzielić na dwie części – odpoczynek oraz zwiedzanie (pół na pół powinno być ok). Na miejscu na pewno będzie potrzebny samochód z wypożyczalni aby dojechać do takich miejsc jak ścieżka króla (Caminito del Rey), miasteczko Ronda czy też Grenada. Punktem obowiązkowym jest również Gibraltar – na cały dzień.

+ Bajeczna pogoda– Ceny w Marbelii


Objazdówka po południowej Florydzie

Konkretna wycieczka po najciekawszych miejscach stanu Floryda. Lądowanie i pierwszy nocleg w Miami – tutaj najpierw trochę odpoczynku na plaży Miami Beach. Jak już się znudzi to wyjazd do Orlando i masa atrakcji dla dzieci – DisneyWorld, Universal Studios, Discovery Cove itd. Tutaj nawet i dorośli powinni być zachwyceni. Oprócz tego: NASA, bagna Everglades (wyprawy poduszkowcami) oraz wyspy Keys – jeśli tylko starczy czasu.

+ Klimat+ Super atrakcje+ Raj dla dzieci– Bardzo droga wyprawa


Belgia i Normandia

Głównie Normandia, wszystkie miejsca D-Day + najładniejsze Francuskie miasteczka w okolicy. Do tego dochodzą atrakcje naturalne, np. klify Étretat. Najważniejsza atrakcja jednak to wyspa Saint – Michel. Jak starczy czasu to również krótki wypad do Belgii, w szczególności miasteczko Brugia. Wszystko powinno zająć około półtorej tygodnia.

+ Ładne okolice– Mało atrakcji dla dzieci